Novinka Tip Akreditace MPSV PREZENČNÍ KURZ
 

Kurz Jóga a relaxační metody pro pracovníky sociálních služeb - 12.6.2024 Praha

 

Poznejte nástroje, s jakými pracuje jóga. A proč právě tyto nástroje, pokud se integrují do života člověka, účinně pomáhají při zvládání velké zátěže, kterou na své zaměstnance klade pomáhající profese.

Dostupnost Volná místa k dispozici.
1 690 Kč / účastník kurzu
   
Kód produktu JRM240612PH
Kategorie Akreditované kurzy v Praze
 

Proč je psychohygiena důležitá? Co mohu dělat pro zdravý životní styl? Jak mi může v oblasti psychohygieny pomoci jóga? 

Na tyto a další otázky Vám náš kurz odpoví. A to nejen teoreticky. Při kurzu si také zacvičíte - vyzkoušíte si jednoduché jógové asány pro každodenní využití pod vedením lektorky, která je akreditovanou cvičitelkou jógy, a zároveň léta pracuje v sociálních službách.


 

Kurz Jóga a relaxační metody pro pracovníky sociálních služeb se zabývá psychohygienou, která je nedílnou součástí dlouhodobě udržitelného a naplněného pracovního života v pomáhající profesi.Tento kurz reflektuje tuto potřebu a zaměřuje se na jednotlivé oblasti coby integrální součásti péče o duševní rovnováhu jedince: sebereflexi, pozitivní myšlení, organizaci času, zdravou životosprávu, pravidelný pohyb, odpočinek a spánek, relaxační metody aj. Oblasti důležité pro psychohygienu pojednává z několika různých úhlů pohledu, přičemž se šířeji věnuje možnostem využití jógy coby konceptu východní filozofie obsahující vyzkoušené a funkční metody relaxace, které vedou ke znovunastolení klidu, rovnováhy a vnitřní spokojenosti člověka.

Účastníci se seznámí se základními metodami psychohygieny jako celku a jednotlivými oblastmi, které jsou její součástí, seznámí se s jógou jako s jednou z možností a vyzkouší si jednoduchá tělesná a dechová cvičení pro zklidnění mysli, metody relaxace a meditace.

 

Pro koho je kurz určen:

  • sociální pracovníci
  • pracovníci v sociálních službách
  • pracovníci v řídící, manažerské funkci.
  • pro každého, koho zajímá téma kurzu

 

Celý obsah kurzu si pročtěte ZDE.

 

Rozsah kurzu: 8 vyučovacích hodin

Maximální kapacita kurzu: 12 osob

Lektor kurzu: Mgr. Pavla Svobodová

Akreditace MPSV č. A2023/1571-SP/PC/PP/VP

 

Datum a místo konání: 

12. 6. 2024 od 9:00

Studio TU ALMA., Vojtěšská 245/1, Praha 1 

(krásné prostředí v centru Prahy, kousek od Karlova náměstí se skvělou dostupností - 6 minut chůze od zastávky metra B Karlovo náměstí)

<