ONLINE KURZ
 

Kurz Sociální práce zaměřená na dítě (a jeho rodinu) ze sociálně znevýhodněného prostředí - 22.10.2024 online

 

Dítě by mělo prožívat krásné a bezstarostné dětství. Bohužel, toto motto se někdy vlivem společenských, sociálních a ekonomických faktorů nepovede naplnit a dítě nebo děti se ocitají v sociálně patologické situaci. Jak tedy s dětmi pracovat, abychom v rámci sociálních služeb a sociální práce vytvořili dostatečně pevnou ochranou síť?

Dostupnost Volná místa k dispozici.
1 690 Kč / účastník kurzu
   
Kód produktu SDR241022ON
Kategorie Online kurzy
 

Jak pracovat s dětmi, abychom v rámci sociálních služeb a sociální práce vytvořili dostatečně pevnou ochrannou síť? Jaké techniky můžeme využívat? Co je standardní a co je nežádoucí v rámci péče o dítě? Koho je nutné zahrnout do poskytované péče či služby?


 

Kurz Sociální práce zaměřená na dítě (a jeho rodinu) ze sociálně znevýhodněného prostředí  se zaměřuje na téma sociální práce s dítětem a jeho rodinou. Kurz vysvětluje pojmy jako je dítě, rodina, komunita a seznamuje účastníky s požadavky vycházejícími z bio-psycho-sociálních potřeb dítěte a s přehledem požadavků na potřeby dítěte z pohledu pečujících osob, se základními pedagogicko-výchovnými technikami minimalizujícími sociálně patologické jevy u dětí včetně praktických ukázek a námětů.

 

Pro koho je kurz určen:

  • sociální pracovníci
  • pracovníci v sociálních službách
  • pro každého, koho zajímá téma sociální ekonomiky a zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce

 

Celý obsah kurzu si pročtěte ZDE.

 

Rozsah kurzu: 8 vyučovacích hodin

Maximální kapacita kurzu: 20 osob

Lektor kurzu: Bc. Lenka Scholzová

Akreditace MPSV: A2023/1730-SP/PC

 

Datum a místo konání:

22. 10. 2024 od 9:00 

ONLINE - na základě přihlášky Vám pošleme před kurzem odkaz, pomocí kterého se v den konání ke kurzu přihlásíte. Není potřeba nic instalovat. 

Online kurz se nijak zásadně neliší od kurzu klasického - živý výklad lektora, možnost diskutovat s lektorem i ostatními účastníky v průběhu celého kurzu, přestávky na oddech i na oběd. Hlavní změnou je to, že se nesejdeme všichni v jedné učebně, ale kurz probíhá ve virtuálním prostředí. Jediné, co ke kurzu potřebujete, je počítač s připojením na internet.